Dzieci z oddziału przedszkolnego (5 - latki) siedzą na podłodze i słuchaja pani bibliotekarki.

3 listopada, dzieci z grupy "Bolek i Lolek" wzięły udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez panią Monikę Młyńską. Podczas lekcji przedszkolaki obejrzały bajkę pt. "Noc w bibliotece" w teatrzyku kamishibai. Głównym bohaterem bajki jest krasnoludek, który zgubił swoją bajkę, natomiast akcja rozgrywa się nocą, w bibliotece. Bohaterowi pomagają różne postacie z bajek, w szczególności Pinokio, który wie w jaki sposób bibliotekarka wyszukuje książki w bibliotece, wykorzystując do tego program komputerowy. Bajka przybliżyła dzieciom wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki. Po zakończeniu lekcji, przedszkolaki otrzymały kolorowanki przedstawiające zakładki do książek. Dziękujemy pani Monice za wspaniałe zajęcia!