Dziewczęta wykonują taniec z flagami podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie w części artystycznej skupili się nie tylko na przypomnieniu faktów historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale też na rozważaniach nad tym, czym jest wolność i niepodległość oraz jak współcześnie podchodzi się do kwestii wolności, a także czy czują więź z Ojczyzną. Pięknym dopełnieniem przedstawienia były piosenki wykonane przez chór i solistów oraz podkreślająca nastrój świetna dekoracja. Słowem i piosenkami o tematyce powstańczej młodzi "aktorzy" nakreślili polską drogę ku wolności przez męki i poświęcenie. Dzięki powstańcom, żołnierzom po 123 latach, pod wodzą Piłsudskiego, odzyskaliśmy upragnioną wolność, o którą każde następne pokolenie powinno dbać, aby "Polska była Polską".