Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) siedzą na dywanie i prezentują flagę Polski.

"Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!"

10 listopada w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Katechizm polskiego dziecka", zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Każda z grup odśpiewała także hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego" pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Dzieci z zaangażowaniem wykonały tego dnia piękne flagi. Odświętne stroje, kotyliony i kolorystyka naszych barw narodowych sprawiły, że w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie były pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.