Delegacja szkoły (wicedyrektor szkoły p. Andrzej Karczewski, p. Kinga Kołecka - Konkol oraz uczniowie) składają kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w dniu Święta Odzyskania Niepodległości.

11 listopada wzięliśmy udział w powiatowo – gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach. Uroczystości poprzedził przemarsz pocztów sztandarowych, uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kartuskiej kolegiacie oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Wysłuchaliśmy przemowy starosty kartuskiego, który zwrócił uwagę na szczególny charakter dnia 11 listopada, podkreślając historyczny aspekt święta i doceniając jego spuściznę. Uroczyste stroje, kokardy narodowe, pieśni patriotyczne, to była piękna lekcja patriotyzmu.