Uczennica Maja Kreft (7b) oraz wicedyrektor szkoły (p. Andrzej Karczewski) odebrali nagrody podczas rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego "Aktywne Kaszuby".

Uczniowie naszej szkoły z klasy 7b uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w ósmej edycji konkursu plastycznego pt. "Aktywne Kaszuby. Pocztówka z Abrahamem", organizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze. Edycja ta okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla "Dwójki". Maja Kreft z klasy 7b zajęła I miejsce w kategorii uczniowie klas VII – VIII. To niezwykłe wyróżnienie, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad 600 prac ze 150 szkół z terenu województwa pomorskiego.

Jednocześnie dzięki tej inicjatywie uczniowie z naszej szkoły otrzymali wejściówki do Ergo Areny na mecz koszykówki w dniu 11 listopada, koszykarze Trefla Sopot podejmowali drużynę Legii Warszawa. Mecz rozpoczął się od odśpiewania hymnów: Kaszub oraz Polski. Dodatkowo liczne konkursy, nauka kibicowania, kaszubski spiker, występy kaszubskich artystów, liczne atrakcje wokół boiska nadały koszykarskiemu spotkaniu niepowtarzalny kaszubski styl. Nasi uczniowie bawili się wspaniale, głośno i skutecznie wspierali drużynę gospodarzy.

Maja odebrała fantastyczną nagrodę w fantastycznej oprawie w przerwie meczu po drugiej kwarcie. Dodatkowo szkoła otrzymała nagrodę pieniężną o wartości 1000 zł do wydania w markecie Leroy Merlin. Gratulujemy Mai sukcesu i zwycięstwa!