Uczniowie z klasy 2c stoją przed samolotem.

16 listopada klasa 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Celem wycieczki była obserwacja funkcjonowania lotniska oraz poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa panujących na jego terenie. Przy bramie głównej obiektu przywitała nas pani przewodniczka. Nauczyciele otrzymali przepustki, by móc się przemieszczać po lotnisku. Następnie wszyscy przeszliśmy przez odprawę bagażową i celną. Tu dowiedzieliśmy się czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Po zakończeniu odprawy przeszliśmy do budynku Zakładowej Lotniskowej Straży Pożarnej i tam panowie strażacy zapoznali nas ze swoją pracą oraz pozwolili przymierzyć strój strażaka. Duże wrażenie zrobiła na nas wielkość i wyposażenie nowoczesnych wozów strażackich. Mieliśmy również możliwość zobaczyć wnętrze małego samolotu specjalnie przeznaczonego dla zwiedzających. Obserwowaliśmy startujące, lądujące, kołujące i parkujące samoloty oraz pracę całej obsługi naziemnej, obsługę pasażerów opuszczających terminal. Udaliśmy się do sortowni bagażu, a następnie do hali gdzie pasażerowie odbierają bagaż. Zaglądaliśmy do miejsc, których zwykli pasażerowie nie znają.

Wycieczka dostarczyła nam wielu nowych przeżyć i była niezapomnianą przygodą.