Uczniowie z klas 8 siedzą przy stolikach i piszą próbny egzamin ósmoklasisty.

Nasi uczniowie klas ósmych w dniach od 14 do 16 listopada pisali próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To było ich pierwsze zetknięcie z taką formą egzaminu. Wszystko po to, aby zapoznać się z procedurami egzaminacyjnymi. To również oswajanie się z presją egzaminacyjną. Uczniowie klas ósmych różnie oceniali trudność egzaminu. Dla jednych był łatwy, dla innych trudny. Jedni uważali, że najłatwiejszy był język angielski, inni że język polski, a mniejszość, że matematyka. Jedno jest pewne, nadal należy utrwalać wiedzę, by w tym właściwym czasie krzyknąć: "Eureka"!

Próbny egzamin został opracowany przez wydawnictwo Nowa Era i zapewne w II półroczu będzie kolejny próbny egzamin.