Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) wraz z wychowawczynią oraz p. higienistką stomatologiczną prezentują się do zdjęcia na tle planszy "Dbamy o nasze zęby".

24 listopada młodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Dbamy o nasze zęby i zdrowe odżywianie". Zajęcia zostały przeprowadzone przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną – Panią Kristine. W pierwszej części zajęć dzieci poznały zasady zdrowego żywienia, przypomniały sobie również, jak ważną rolę dla zdrowia i organizmu każdego człowieka spełniają warzywa, owoce oraz woda. Korzystając z modelu szczęki, pani higienistka zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Następnie Pani Kristine opowiedziała nam o ważnej pracy higienistki stomatologicznej i stomatologa, wykonywanych przez nich zabiegach leczniczych zębów. W dalszej części zajęć przedszkolaki miały okazję poznać i obejrzeć różne przedmioty służące do utrzymywania czystości zębów, a także inne narzędzia stomatologiczne wykorzystywane w pracy dentysty. Największe zainteresowanie u dzieci wzbudziły narzędzia stomatologiczne, kontakt z nimi z pewnością pozwolił im na przełamywanie obaw i lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Po części teoretycznej każda z grup przeszła do zajęć praktycznych, podczas których przedszkolaki mogły sprawdzić swoje umiejętności dokładnego szczotkowania oraz nitkowania na przygotowanych przez Panią higienistkę pomocach edukacyjnych. Dzięki tej niezwykle ciekawej i pouczającej lekcji już każdy przedszkolak wie, jak należy dbać o zęby i jak je myć.

Pani Kristine serdecznie dziękujemy za pięknie przygotowane warsztaty oraz cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce.