Uczniowie z klasy 3b prezentują się do zdjęcia wraz ze Świętym Mikołajem.

Dnia 23 listopada my uczniowie z klasy 3b wybraliśmy się na bardzo ciekawą i udaną wycieczkę do Gdańska. Program wyjazdu był bardzo bogaty i niezwykle interesujący. Pierwszym punktem naszej podróży była wizyta w Nowym Ratuszu i spotkanie z włodarzami miasta. Nowy Ratusz  to siedziba Rady Miasta Gdańska. Tam bardzo ciepło i miło przywitał nas zastępca Prezydenta Miasta Gdańska p. Piotr Kryszewski w towarzystwie p. Wioletty Krewniak dyrektorki Biura Rady Miasta Gdańska. Zaproszono nas do najważniejszych sal obiektu. Najpierw odwiedziliśmy salę obrad, w której zapadają ważne decyzje dotyczące miasta Gdańska oraz poznaliśmy  zasady funkcjonowania Prezydium Rady Miasta. Każdy z nas mógł zadać pytanie, zasiąść na miejscu radnych oraz wcielić się w rolę przedstawicieli Prezydium Rady Miasta. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak ważne osobistości, które decydują o różnych przedsięwzięciach podejmowanych w Gdańsku. Zwiedziliśmy również przepiękną Salę Herbową, w której są udzielane śluby. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu i spotkanie z włodarzami miasta Gdańska było niezwykłym doświadczeniem dla każdego z nas, które z pewnością długo zapadnie nam w pamięci.

Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów. Tam czekało na nas mnóstwo  niespodzianek. Z pomocą Elfów musieliśmy sprostać różnym zadaniom, które zostały nam wyznaczone. Głównym i najważniejszym zadaniem było odnalezienie sań Św. Mikołaja. Na naszej drodze poszukiwań stanęło mnóstwo różnych aktywności oraz przeszkód. Pokonując reniferowy tor przeszkód musieliśmy wykonać polecenia, które wyznaczył nam Elf Stolarz, Pisarz, Malarz, Logistyk, Podróżnik. Po wielu trudnościach oraz zmaganiach udało nam się odnaleźć zagubione sanie i spotkać się ze św. Mikołajem. Tam każdy z nas mógł wyjawić swoje marzenia oraz poprosić go o upragnione prezenty.

Wycieczka do Gdańska była niezwykle udanym i pełnym wrażeń wyjazdem!