Uczniowie siedzą na podłodze w Bibliotece Szkolnej i oglądają teatrzyk kamishibai.

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. W naszej bibliotece również było kolorowo i gwarno. Wszystko to za sprawą czytelników, którzy tłumnie ją odwiedzali i chętnie korzystali z oferowanych zajęć. W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało: "Biblioteka szkolna, moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia". Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w konkursach na portret ulubionego książkowego bohatera oraz na najlepszy kolaż pt. "Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia!". Uczniowie klas 1 – 4 wraz z wychowawcami uczestniczyli  w lekcjach bibliotecznych, podczas których zaprezentowane zostały nowe pozycje książkowe zakupione do biblioteki. Uczestnicy zajęć mieli okazje stworzyć swoje własne jesienne zakładki do książek, wcielić się w rolę detektywów poszukujących konkretnych woluminów na półkach, czy obejrzeć teatrzyk kamishibai. Wielu czytelników wzięło udział w jesiennym wyzwaniu czytelniczym.

Uczniowie, którzy spędzają czas wolny w bibliotece również nie narzekali na nudę, Dzień Gier Planszowych, który przypada 10 października przedłużył się u nas o kolejny miesiąc i w zasadzie trwa do dzisiaj. Oprócz nowych książek mamy od niedawna w bibliotece nowe gry planszowe, dzięki nim dzieci odkryły, że gry "bez prądu" są świetnym sposobem na integrację i wspaniałą zabawę!