Dzieci z oddziału przedszkolnego trzymają balony nad głową i tańczą w kółku.

"Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze..."

30 listopada w oddziałach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dzieci uczestniczyły w zabawach i wróżbach, w których mogły poznać dawne obrzędy i zwyczaje ludowe, a przy tym dobrze się bawić. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Nastrojowa muzyka i "czarodziejskie" dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania kartek z nazwami zawodów i innych wróżb. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

A czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże!