Uczniowie klasy 3b stoją przed samolotem na lotnisku w Gdańsku.

Zwiedzanie Portu Lotniczego to chyba marzenie każdego dziecka. To marzenie udało się spełnić uczniom klasy 3b. W listopadowe popołudnie Pomorską Koleją Metropolitalną uczniowie tej klasy pojechali do Portu Lotniczego w Gdańsku. Sam przejazd pociągiem był już dla nich dużą atrakcją. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję podróżować takim środkiem lokomocji. Po dotarciu na miejsce, na dzieci  czekała bardzo miła i sympatyczna pani przewodnik, która zapoznała wszystkich z zasadami i regulaminem pobytu na lotnisku. Wędrówka po Porcie Lotniczym rozpoczęła się kontrolą bezpieczeństwa, co wzbudziło wiele emocji u uczniów. Było to niezwykłe doświadczenie, zwłaszcza dla tych u których "zapiszczało" na bramce. Po odprawie dzieci miały możliwość zwiedzania lotniska, w szczególności miejsc niedostępnych dla pasażerów na co dzień. Dowiedziały się, że lotnisko to takie małe miasteczko, w którym mieści się m.in.: Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe,  liczne pojazdy, maszyny, autobusy, a nawet Galeria. Dzieci poznały zasady funkcjonowania wielu miejsc, mogły poznać proces odprawy bagażowej i biletowej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze strażakiem. W hangarze zobaczyli wielkie wozy strażackie oraz sprzęt służący do gaszenia pożarów. Każdy przez chwilę mógł zamienić się w strażaka i zasiąść w samochodzie na jego miejscu. Wiele emocji wzbudziło też wejście na pokład starego samolotu i wcielenie się w rolę pilota. Z hali odlotów terminala dzieci obserwowały wszystkie operacje lotnicze: startujące, lądujące i parkujące samoloty, wsiadanie pasażerów do samolotu oraz pracę całej obsługi naziemnej. Wyjazd do Portu Lotniczego z pewnością poszerzył wiedzę uczniów i dostarczył niezapomnianych wrażeń.