Uczniowie uczestniczący w projekcie "Modelowanie 3d – wprowadzenie do technologii druku 3d w szkole" pracują przy komputerze.

Zajęcia z modelowania 3d zbliżają się ku końcowi. Zajęcia są realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "Copernicus" dzięki realizacji projektu „Modelowanie 3d – wprowadzenie do technologii druku 3d w szkole” (program mPotęga). Od września uczniowie poznawali obsługę programu Tinkercad, podstawy druku 3d. W ostatnim miesiącu uczniowie realizowali własne projekty. Za pomocą programu do modelowania 3d tworzyli różne obiekty: zwierzęta, budynki, różne przedmioty. Wszystkie te modele drukowaliśmy, następnie omawialiśmy co należy zmienić lub poprawić, a potem dokonywany był kolejny wydruk.

W grudniu czeka nas oficjalne podsumowanie realizacji projektu, wystawa wydrukowanych prac i rozdanie nagród. Podczas zajęć panowała świetna atmosfera, wzajemnej pomocy i współpracy.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

mBank logo fundacja RGB