Dzieci występują na scenie Centrum Kultury podczas XXIII Koncertu Charytatywnego "Dzieci - Dzieciom".

Ach! Co się działo 12 grudnia w Kartuskim Centrum Kultury! Magia nadchodzących świąt Bożego Narodzenia ziściła się podczas 23 Koncertu Charytatywnego "Dzieci Dzieciom". Motto, które przyświecało tegorocznemu koncertowi, to "Niech światłość niesie nadzieję". Nadzieja się ziściła, bo magia zadziałała, nadzieja się zisciła, bo społeczność szkolna, środowiskowa licznie przybyła, nadzieja się ziściła, bo serca się otworzyły. Gospodarzem koncertu był dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski. W tym roku nietypowo, bo we wtorek, koncertowaliśmy z myślą o tych, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Wsród zaproszonych gości był, jak zwykle, zawsze wspierający nas Burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński, była p. Danuta Rek. Ciepłymi słowami została powitana p. Renata Stark, nasza była koleżanka i pomysłodawczyni koncertu. Przypomnijmy, że jego celem był i jest zebranie funduszy, które w postaci paczek przekazywane są najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły oraz pensjonariuszom DPS z Kobysewa. Jak zwykle, gdyby nie zaangażowanie cudownych rodziców naszych dzieci, grona pedagogicznego i pozostałych pracowników szkoły, dyrektor Centrum Kultury p. Małgorzaty Paździor – Król oraz samych uczniów, nie byłoby koncertu i tak cudownej atmosfery. Najbardziej oczekiwanym momentem były występy uczniów, które zostały przygotowane pod bacznym okiem wychowawców. Muzyczno – taneczne prezentacje były oparte o tematykę świąteczną, a uroku dodawała im przepiękna scenografia. Jak zwykle dużo emocji budziły licytacje fantów, które miały miejsce pomiędzy występami uczniów. Poprowadzili je, jak zawsze profesjonalnie, nasz kolega p. Bartłomiej Kulwikowski wraz z przewodniczącą Rady Rodziców p. Natalią Grondą. Dzięki rodzicom były to przemyślane i piękne rzeczy, a hojność licytujących zapewne przyczyni się do zaplanowanego celu. Ci, którzy przybyli na nasz koncert, mogli kupić na kiermaszu ozdoby świąteczne przygotowane przez naszych uczniów oraz nauczycieli. Nie zabrakło także kawiarenki, gdzie można było usiąść, napić się czegoś gorącego i zjeść kawałek przepysznego ciasta i poczuć magię przedświąteczną. Wieczór upłynął w miłej atmosferze, a świetnie przygotowany koncert wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój. Dobro, to jest to, co wyróżnia nas, ludzi, i to udało nam się osiągnąć i pokazać podczas tegorocznego spotkania. Dziękujemy społeczności kartuskiej i wszystkim, którzy pomogli nam w koncercie "Dzieci Dzieciom", bo jak powiedział Eric Sevareid: "Boże Narodzenie jest konieczne. Potrzebujemy co najmniej jednego dnia w roku, aby przypomniał nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas, lecz są także inni".