Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) siedzą przy stoliku w sali lekcyjnej i wykonują świąteczne prace plastyczne.

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje oraz zwyczaje bożonarodzeniowe. Choinka, bombka, Mikołaj to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. W minionym czasie dzieci wykonywały proste ozdoby świąteczne, dekorowały sale, wykonywały świąteczne zadania. W takcie zajęć przedszkolaki uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo – świątecznej. Grudzień to dla dzieci wyjątkowy czas, w którym mogą poznać tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć prawdziwą "magię świąt".