Dwóch uczniów - aktorów zespołu teatralnego "Świetliki" prezentuje się do zdjęcia podczas przedstawienia teatralnego "Jasełka".

Jak co roku zespół teatralny Świetliki zaprosił rodziców oraz społeczność szkolną  na spektakl bożonarodzeniowy. Tym razem tematyka jasełek nawiązywała do czasów współczesnych. Mali aktorzy z klasy 3b, pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, poprzez swój występ uświadomili widzom w jakim żyjemy trudnym i zabieganym świecie. Aktorsko, a zarazem bardzo realnie pokazali, że w dzisiejszym życiu mało ważne są podstawowe wartości takie jak przyjaźń, dobroć, wrażliwość, szczęście. W zamian za nie w naszym życiu dominują: pycha, pieniądze, sława, kariera, szpan, podróże. Płynące przesłanie skłoniło do refleksji niejednego widza. Nie tylko skłoniło, wręcz zmusiło do głębokich przemyśleń co jest najważniejsze w życiu każdego z nas. Spektakl był prawdziwą lekcją pokory, którą zakończył wspólny śpiew kolędy "Wśród nocnej ciszy".