Uczennica Lena Klaman (7b) prezentuje się do zdjęcia podczas wręczenia nagród w Konkursie Wiedzy o Kaszubach "Tatczëzna".

Uczniowie z klas 7a i 7b wzięli udział w drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Kaszubach "Tatczëzna" współorganizowanego przez redakcję "Zawsze Pomorze" przy współudziale Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Na lekcjach języka kaszubskiego szukali odpowiedzi na 8 pytań konkursowych oraz odpowiedzieli na pytanie otwarte: Co zmieniłbyś (zmieniłabyś) w swojej miejscowości lub gminie, aby była ona jeszcze lepszym miejscem do życia? Swoje odpowiedzi należało też przedstawić w interesujący sposób, taki by zwrócić uwagę jury. Poznaliśmy wyniki konkursu podczas uroczystej gali, która miała miejsce 19 grudnia w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Wśród prac w kategorii klas 7 – 8 oraz szkoły ponadpodstawowe nasza uczennica klasy 7b Lena Klaman zajęła III miejsce. Swoje odpowiedzi przedstawiła w formie puzzli.

Serdecznie gratulujemy laureatce konkursu!