Higienistka stomatologiczna rozmawia z uczniami na temat higieny jamy ustnej.

Pierwsze klasy odwiedziła Pani Kristina, która opowiedziała o swojej pracy – higienistki stomatologii. Zwróciła uwagę uczniom jak należy dbać o zdrowe odżywianie i o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów, ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie. Dzieci dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Pani higienistka miała przygotowane różne ciekawe akcesoria stomatologiczne tj. szczoteczki manualne i elektryczne, różne rodzaje past, akcesoria, które używa dentysta.

Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem, dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Następnie dzieci mogły wypróbować technikę mycia zębów na przygotowanych przez Panią Kristinę sztucznych modelach szczęki. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła uczniów, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w szkole i z pewnością w domu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy Pani Kristinie za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w ciekawy sposób jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.