Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) wraz z wychowawczynią stoją w parku i dokarmiają ptaki.

"Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo – dzieci!"

W minionym tygodniu tematem przewodnim w grupie Misia Uszatka były "Zwierzęta zimą". Dzięki zdobytej w czasie zajęć wiedzy nasze przedszkolaki wiedzą, że zima to szczególny czas, kiedy oprócz beztroskich zabaw na śniegu trzeba pamiętać o zwierzętach. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, które z ptaków zostają z nami na zimę, jak wyglądają oraz czym należy je dokarmiać, a czego bezwzględnie unikać, aby im nie zaszkodzić. Przedszkolaki bez wahania postanowiły pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom – wyposażone w ziarna, orzechy oraz inne ptasie przysmaki zapełniły znajdujący się w pobliżu przedszkola karmnik. Następnie wraz z grupą starszaków wybraliśmy się do pobliskiego parku, aby tam również dokarmić i wesprzeć potrzebujące ptaki. Zadanie to przyniosło wszystkim dzieciom wiele radości i satysfakcji. Dokarmiając ptaki dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Lekcja ta okazała się również doskonałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.