Uczniowie z klas pierwszych siedzą przy stoliku wraz z panią dietetyk podczas warsztatów o zdrowym odżywianiu.

16 stycznia odwiedziły nas Panie z firmy "FIT Dieta" i poprowadziły prelekcje na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie z pierwszych klas na początek poznali się z "Mangusiem", który poprowadził nas po różnych etapach zdrowych nawyków. Na początek wspólnie omówiliśmy sobie najważniejsze zasady. Powiedzieliśmy sobie jakie produkty są dla nas najlepsze i po które sięgać najczęściej. Dzieci poznały czym jest sezonowość produktów, jakie witaminy występują w zdrowych produktach i nauczyły się samodzielnie komponować 5 posiłków niezbędnych w ciągu dnia. Na koniec dzieci miały za zadanie uzupełnić piramidę żywieniową i narysować na talerzu swój ulubiony zdrowy posiłek. Uczniowie na pamiątkę otrzymali naklejki z "Mangusiem" oraz smaczne jabłko. Bardzo dziękujemy Paniom za przyjęcie zaproszenia i za poprowadzenie interesujących zajęć!