Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami oraz panem leśnikiem prezentują się do zdjęcia.

17 stycznia oddziały wychowania przedszkolnego odwiedził leśniczy z Kiełpina p. Michał Budźko. Opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwierzęta zamieszkujące lasy naszej okolicy (sarny, dziki, lisy). Tematem przewodnim były jednak ptaki, które nie odlatują do ciepłych krajów na zimę. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Podczas spotkania pan Michał zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły, a niektóre z nich były bardzo podchwytliwe :). Szczególnie wyróżniły się dzieci z oddziału 5 – latków, które wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków, rozpoznając ich nazwy jedynie po ubarwieniu brzuszka (sikorka, wróbelek, dzięcioł, gil). Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za to ciekawe spotkanie, upominki i cierpliwość w wysłuchiwaniu wielu wypowiedzi naszych przedszkolaków. Chętnie skorzystamy z zaproszenia na spotkanie w lesie po kolejną dawkę wiedzy.