Dzieci z oddziału przedszkolnego (3 - latki) prezentują się do zdjęcia przy postaci bałwana wykonanego z plastikowych kubeczków.

Stoi bałwan w kapeluszu,
Nic nie słyszy, nie ma uszu,
Ślepki z węgla, patrzą krzywo,
Krzyś ulepił takie dziwo.

Bałwan jest jednym z symboli zimy, znany każdemu od najmłodszych lat. Z lepienia bałwana najbardziej cieszą się dzieci, ale jest to wspaniała frajda dla całej rodziny. Śnieżna postać doczekała się nawet swojego święta. Światowy Dzień Bałwana przypada na 18 stycznia. Z tej okazji odbyły się liczne, zimowe zabawy. Przedszkolaki miały okazję rozwiązywać zagadki, składać obrazek z części, mogły doskonalić umiejętności matematyczne oraz brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Bawiły się przy różnych piosenkach. Nie zabrakło też wykonania prac plastycznych o bałwanku. Grupę "Misia Uszatka" odwiedził również zimowy, niespodziewany gość. Choć nie ulepiony ze śniegu, a zrobiony z plastikowych kubeczków to wywołał uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. To był dzień wielu wrażeń i radości!