Panie Policjantki prezentują kamizelki odblaskowe uczniom z klas pierwszych podczas spotkania z klasami pierwszymi.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie chyba każdy z dorosłych, niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę najmłodsi. Czasami zdarzają się sytuacje, że coś oczywistego dla nas, już takie nie jest dla dzieci. Aby każde dziecko miało świadomość, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną, funkcjonariusze komendy w Gdańsku – 24 stycznia spotkali się z uczniami klas pierwszych. Wiodącą tematyką prelekcji stanowiło bezpieczeństwo dzieci podczas zbliżających się ferii zimowych. Podczas spotkania pierwszoklasiści mieli okazję porozmawiać o bezpiecznych zimowych zabawach, jak również o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i poza nią. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Mali słuchacze utrwalili numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki w formie kamizelek odblaskowych, książeczek o bezpieczeństwie oraz markerów – zakreślaczy.

Bardzo dziękujemy Paniom Policjantkom za wizytę w naszej szkole oraz niezwykle ważną pogadankę o bezpieczeństwie i zagrożeniach, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu.