Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach siedzą przy stolikach podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego w Jastrzębiej Górze.

W dniach 28 stycznia – 03 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wystąpili w XII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Jastrzębiej Górze. Nasi szachiści wystąpili w turnieju z wieloma zawodnikami o wysokich rankingach, występującymi regularnie w finałach Mistrzostw Polski. Turniej był dla naszych uczniów dużym wyzwaniem. Oto wyniki naszych zawodników:

kategoria, do lat 10:

  • Tomasz Stolc (3a) – 13 miejsce (5,5 pkt)
  • Antoni Kowalczuk (2a) – 25 miejsce (4,5 pkt.)
  • Ignacy Sikorski (3a) – 35 miejsce (3,5 pkt.)

kategoria OPEN:

  • Piotr Wesołowski (8a) – 95 miejsce (5,0 pkt.)

Nasi Uczniowie zagrali bardzo dobry turniej, walecznie grali w każdej z 9 gier. Piotr zrobił bardzo dobry wynik, mając 2 kategorię szachową wywalczył przyrost 48 punktu rankingowego. Oczywiście w ramach ferii z szachami nasi uczniowie nie zapomnieli o wypoczynku. Pan Artur Sikorski zorganizował nam wycieczkę po ciekawych miejscach Jastrzębiej Góry (Gwiazda Północy, klify i plaża). Uczniowie regularnie grali w tenisa stołowego, byliśmy również na kręglach w jednym z hoteli. Podsumowaniem wyjazdu była uroczysta kolacja. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni z wyjazdu pożegnaliśmy Jastrzębią Górę.