Uczniowie z klasy 2c prezentują swoje prace plastyczne.

"Nie ma dobrych i złych emocji.
Emocje bywają przyjemne i nieprzyjemne,
ale wszystkie emocje są nam potrzebne".
Anna Llenas

Słowa te najtrafniej odzwierciedlają zamysł stworzenia innowacji pedagogicznej pt.: "Emocje i uczucia barwami malowane. Innowacja pedagogiczna z wykorzystaniem elementów arteterapii". Uczniowie klasy 1a oraz 2c zrealizowali już poszczególne zadania owej innowacji, która ma na celu zachęcanie uczniów do wyrażania swoich uczuć, poprzez działania twórcze. Wizyta w pobliskim muzeum, kreatywne wykorzystanie darów jesieni, wyrażanie kolorem swojej osobowości i uczuć, czy też nauka układów tanecznych okraszonych dozą przeróżnych uczuć – między innymi te zadania udało się zrealizować wychowankom klasy 1a oraz 2c. Grudzień wraz ze swoją magiczną aurą zaowocował "spotkaniem z mandarynką". Zmieniające się pory roku, były inspiracją do powstawania coraz to ciekawszych prac, tworzonych w poczuciu spokoju, tolerancji oraz akceptacji własnych uczuć. Nawet temat kosmosu został potraktowany przez dzieci bardzo twórczo. Uczniowie stwierdzili jednogłośnie, że zajęcia z wykorzystaniem elementów arteterapii sprawiły, iż mogli się zrelaksować, wyciszyć, a także zaznać przyjemności i radości w procesie tworzenia przepięknych prac.