Uczniowie z klasy 1a układają zamek z klocków LEGO.

Dnia 20 lutego uczniowie z klas pierwszych miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z klockami LEGO. Program warsztatów pod nazwą "Poznawanie mechanizmów działania Świata przy użyciu klocków Lego", był wspaniałą okazją, aby połączyć zabawę z edukacją. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi najmłodsi uczniowie – "Na średniowiecznym zamku", przeniosły podopiecznych do epoki średniowiecza. Dzieci podzielone na grupy, budowały poszczególne elementy zamku, jego pomieszczenia, mury, a nawet zwodzony most. Podczas tych działań, nabyły wiedzę o średniowiecznym zamku, poznały jego historię. Miłym elementem zajęć, był akompaniament średniowiecznej muzyki. Efektem pracy dzieci, było powstanie olbrzymiego zamku z klocków LEGO. Uczniowie na długo zapamiętają warsztaty, dzięki którym mogły przenieść się w czasie i poczuć jak księżniczki oraz rycerze średniowiecznego zamku.