Uczniowie z klasy 1a prezentują się do zdjęcia wraz z p. Joanną Kuśnierz – przedstawicielką Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Mimo, że słońce coraz częściej zagląda do naszych okien, zima nadal trwa. Pora ta, szczególnie wymagająca jest dla leśnych zwierząt. Dnia 22 lutego klasy pierwsze miały okazję przekonać się, jak radzą sobie zwierzęta w surowych warunkach zimowych. Dowiedziały się, które z nich zapadają w zimowy sen oraz w jaki sposób można pomóc tym, które nie poddają się hibernacji. Pani Joanna Kuśnierz – przedstawicielka Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, przekazała uczniom wiedzę, w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać ten czas i czym je dokarmiać. Wzbogaciła wiedzę dzieci o ciekawe informacje dotyczące leśnych przyjaciół. Zajęcia zakończyły się quizem – uczniowie próbowali odgadnąć do jakiego zwierzęcia należą tropy, znajdujące się na obrazkach. Dziękujemy Pani Joannie za ciekawą lekcję przyrody!