Dzieci z oddziału przedszkolnego (5 – latki) prezentują się do zdjęcia przy planszy wykonanej z okazji Dnia Dinozaura.

26 lutego w Polsce obchodzimy kolejne nietypowe święto, ale jakże lubiane przez dzieci. Dinozaury to temat, który od zawsze fascynował najmłodszych, a Dzień Dinozaura to świetna okazja do pogłębiania wiedzy na temat tych prehistorycznych gadów. Jego celem jest pobudzenie zainteresowania światem tych pradawnych stworzeń. W naszych oddziałach przedszkolnych w tym dniu daliśmy upust kreatywności lepiąc z plasteliny swoją wersję dinozaurów, malując farbami odciski dinozaurów odbite w masie solnej, tworząc wspólnie makietę świata prehistorycznego, świetnie się bawiliśmy wykonując ćwiczenia ruchowe, w których naśladowaliśmy dinozaury, dowiedzieliśmy się kto to jest paleontolog i wykonaliśmy ze sznurka szkielet wybranych przez siebie dinozaurów. Z książek dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat dawnego świata, m.in. dlaczego już nie ma z nami dinozaurów. Niewątpliwie jest to jeden z ciekawszych dni, które spędzamy w szkole, a dowodem są uśmiechnięte twarze dzieci na wspólnych zdjęciach.