Uczniowie z klas ósmych siedzą przy stolikach i piszą próbny egzamin ósmoklasisty.

W dniach 26 – 28 lutego uczniowie z klas ósmych pisali po raz kolejny próbny egzamin ósmoklasisty. Tym razem we współpracy z wydawnictwem WSiP. Test z języka polskiego oparty był na lekturze "Pan Tadeusz". Dla tych, co przeczytali i omówili lekturę, nie wydawał się aż tak trudny. Z językiem polskim mieli problem uczniowie z Ukrainy, nadal jest on dla nich trudny. Najwięcej, jak zawsze problemów było z napisaniem wypracowania. Do wyboru była rozprawka lub opowiadanie twórcze. Matematyka, w ocenie uczniów była dość łatwa, tak jak język angielski. Czwórka uczniów z Ukrainy, jako drugi język wybrali rosyjski.

Będziemy trzymać kciuki za naszych ósmoklasistów w maju, gdyż ten właściwy egzamin odbędzie się w dniach 14, 15, 16 maja. Zostało jeszcze trochę czasu na powtórzenia!