Laureaci XII Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Copernicus 2024 prezentują się do zdjęcia.

29 lutego, w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach, odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu COPERNICUS 2024 pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, przyrody, historii i języka polskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika od 1973 roku. Organizacją konkursu zajęła się polonistka p. Danuta Milewczyk, pomysłodawczyni konkursu, przy pomocy p. Moniki Młyńskiej, która nie tylko przygotowała test na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związanego z postacią Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, przyrody, historii i języka polskiego, ale również zadbała o miłą atmosferę i iście sportową rywalizację.

O tytuł Copernicusa 2024 ubiegało się 14 uczniów z sześciu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Staniszewie, ZKiW w Dzierżążnie, ZKiW w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej Kiełpinie, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach, Szkoły Podstawowej w Łapalicach oraz gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców. To oni idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego:

  • tytuł Copernicusa 2024 zdobył Piotr Wesołowski z SP Nr 2 w Kartuzach,
  • tytuł I wicemistrza zdobył Krzysztof Leśniewski SP w Staniszewie,
  • tytuł II wicemistrza zdobyła Urszula Miotk ZKiW w Dzierżążnie.

Puchar dla Copernicusa 2024, nagrody rzeczowe dla laureatów oraz upominki dla wszystkich uczestników ufundowane przez Burmistrza Kartuz i Radę Rodziców z dyplomami przygotowanymi przez organizatorów wręczył dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski.

Gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności na miarę naszego patrona Mikołaja Kopernika.