Uczennica klasy 8a Kalina Szostek płynie na desce windsurfingowej.

W dniach 4 – 9 marca 2024 r. w leżącej nad Atlantykiem hiszpańskiej miejscowości El Puerto de Santa Maria pod Kadyksem odbyły się prestiżowe międzynarodowe regaty windsurfingowe 2024 IQFOIL International Games Cadiz. Wystartowała w nich liczna grupa reprezentantów Polski, a wśród nich także Kalina Szostek z klasy 8a. Regaty były prawdziwym sprawdzianem umiejętności dla wszystkich uczestników ponieważ pogoda dopisała jak nigdy i prawie wszystkie wyścigi odbywały się w warunkach bardzo silnego wiatru i dużej oceanicznej fali. Niejednokrotnie też zmaganiom towarzyszył deszcz. Dla polskich zawodników był to jednocześnie bardzo dobry trening i test przed nadchodzącym szybkimi krokami sezonem windsurfingowym w kraju. Kalina bardzo lubi warunki silno wiatrowe i przez całe regaty ścigała się w czołówce. Bardzo dobre miejsca w poszczególnych wyścigach i równe pływanie przez całe zawody pozwoliło jej wygrać rywalizację w kategorii poniżej 15 lat. Ponadto zajęła szóste miejsce w klasyfikacji dziewcząt poniżej lat 17 i zakwalifikowała się do wyścigów medalowych, które jednak się nie odbyły z powodu zbyt trudnych warunków w ostatnim dniu regat.

Relacja z regat na stronie PZŻ: https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/polscy-windsurferzy-na-medalowym-kursie

Niedługo startuje sezon windsurfingowy w Polsce. Zmagania i osiągnięcia Kaliny można śledzić na stronie FB: Kalina Szostek Pol-205 Windsurfing.