Uczniowie z klasy 1c wraz z wychowawczynią prezentują Włochy na sali gimnastycznej podczas Dnia Języków Obych.

Good morning! Buenos Dias! Bonjour! Buongiorno! Kalimera! Ohayo!

Te wszystkie powitania można było usłyszeć 14 marca na sali gimnastycznej, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy w szkole niezwykłe święto: Dzień Języków Obcych. Celem tego wydarzenia było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych, propagowanie zalet różnorodności językowej, nauka tolerancji oraz wzbudzanie ciekawości świata. Społeczność naszej szkoły wspaniale włączyła się do świętowania Dnia Języków. Na sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe flagi państw wraz z formami powitalnymi w rozmaitych językach. Ponadto, każda klasa przebrała się w barwy wybranej flagi. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie gazetki klasowej na temat wylosowanego kraju, przygotowanie stoiska poświęconego wybranemu krajowi oraz opowiedzenie o nim. Na stoiskach znalazły się ciekawostki, gadżety, a nawet potrawy przygotowane przez młodzież. Uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal przygotowując przepiękne, kolorowe stoiska, które wszyscy mogli podziwiać przy akompaniamencie muzyki z całego świata. Zwieńczeniem wydarzenia był przemarsz wszystkich klas. Jak widać, wszystkim uczniom udzieliła się radosna atmosfera tego święta.

Cytując Johanna Wolfganga Goethe'go: "Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem". Zatem, drodzy uczniowie, uczcie się języków obcych!

Let’s learn languages!

Lasst uns Fremdsprachen lernen!

Nous apprenons des langues etrangeres!

Impariamo le lingue straniere!