Dwójka dzieci z oddziału przedszkolnego (4 – latki) siedzą na dywanie i klaszczą w dłonie.

W roku szkolnym 2023 / 2024 grupa 4 – latków przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjno – czytelniczego "Bajki – Pomagajki". Są to niezwykłe historie dotyczące konkretnych problemów, emocji z którymi dzieci niejednokrotnie się borykają. Nie są zakończone morałem, ale młodzi słuchacze takich bajek mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną sytuację, pozostając w bezpiecznym miejscu blisko nauczyciela, opiekuna czy rodzica. Bajka – pomagajka oswaja z emocjami i problemami bohaterów, a co ważniejsze zawiera wiele wskazówek,co można zrobić, by poradzić sobie w danej sytuacji. Głównym celem bajkoterapii jest ochrona i wzmocnienie rozwoju psychicznego dziecka. Poza tym, projekt ma na celu budowanie u dzieci wiary we własne umiejętności, kształtowanie poczucia pewności siebie, kształtowanie umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, dostrzeganie odmienności i jej akceptacja, a także rozwijanie umiejętności doceniania wzajemnej pomocy i współpracy w grupie oraz kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami. Dzieci z Oddziału Miś Uszatek poznały już siedem bajek dotyczących rożnych lęków. Po omówieniu każdego z modułu przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne przestawiające bohatera poznanej bajki.