Uczniowie z klasy 3a wraz z wychowawczynią w siedzibie Radia Gdańsk stoją i słuchają osoby, która oprowadza ich po radiu.

13 marca uczniowie klasy 3a odbyli wycieczkę do Radio Gdańsk. Dzieci poznały niezwykle ciekawą pracę w redakcji, szalenie skomplikowane sprzęty dające ogromne możliwości różnych operacji głosem. Uczniowie zostali oprowadzeni po miejscach, w których powstają muzyka i wiadomości oraz miały okazję wejść do studia, gdzie odbywają się audycje "na żywo". Podczas zwiedzania nie zbrakło też krótkiej lekcji historii, gdyż Radio Gdańsk to radiostacja z tradycjami i bogatymi zasobami archiwalnymi, dzięki czemu dzieci mogły odsłuchać unikatowego nagrania z momentu rozpoczęcia wybuchu II wojny światowej. Wizyta ta była ogromnym przeżyciem dla nas. Może ktoś z naszych uczniów odkryje w sobie zainteresowanie pracą w radiu i zostanie znanym i cenionym redaktorem.