Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 – latki) siedzą przy stole i wykonują rysunek skarpetki.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to niezwykle ważne święto, nazwane też Dniem Kolorowej Skarpetki, pokazując solidarność z osobami, które urodziły się z Zespołem Downa. Symbolicznie zakładamy wówczas niepasujące do siebie skarpetki. Również dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych obchodziły uroczyście ten wyjątkowy dzień. Wszyscy ubrali dwie różne skarpetki, nie do pary. Tego dnia podczas zajęć dzieci brały udział w rozmowach edukacyjnych i ciekawych zabawach, oglądały prezentacje wzbogacające wiedzę o osobach z Zespołem Downa. Projektowaliśmy też swoje własne kolorowe skarpetki wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Udział w Dniu Kolorowej Skarpetki był niezwykłą okazją do nauki tolerancji, szacunku i zrozumienia dla osób z Zespołem Downa.