Uczeń klasy 8 ogląda stoisko podczas Powiatowych Targów Nauki.

Przed uczniami klas ósmych trudny, tak poważny wybór. Już w maju, po egzaminie ósmoklasisty, będą mogli aplikować do wybranej szkoły średniej. Jednak nim to nastąpi, powinni zapoznać się katalogiem różnych szkół średnich, w tym: z liceami, technikami i szkołami branżowymi. Jadąc na Powiatowe Targi Edukacyjne szkół ponadpodstawowych do Żukowa, mogliśmy przybliżyć naszym uczniom wiadomości o szkołach średnich w naszym powiecie, a tym samym, być może, zdecydować się na pójście do którejś z nich. Były prezentacje placówek, stoiska z gadżetami danej szkoły i można było bezpośrednio od starszych koleżanek i kolegów dowiedzieć się o nauce w ich szkołach, atrakcjach i innych możliwościach. A przy okazji można było zjeść pyszną grochówkę przygotowaną przez jedną ze szkół gastronomicznych.

Pamiętajcie, kochani! Wybór należy do Was. Dokonajcie go w sposób rozważny.