Nauczycielka logopedii p. Żanetta Walaszkowska oraz trójka uczniów prezentuje się do zdjęcia podczas VIII Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego "Szumiące Zabawy" w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku.

W dniu 21 marca uczniowie z klas drugich uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Turnieju Logopedycznym "Szumiące Zabawy" w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku. Organizatorami turnieju była Pomorska Biblioteka Pedagogiczna im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku wraz ze Szkołą Podstawową nr 49 im. Księdza Bronisława Komorowskiego w Gdańsku. Celem turnieju było rozwijanie świadomości artykulacyjnej, usprawnianie narządów mowy, kształtowanie toru oddechowego, utrwalanie głosek szeregu szumiącego, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.