Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach prezentują się do zdjęcia podczas Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych.

W miniony piątek odbyły się gminne eliminacje Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Duży sukces odniosły nasze reprezentacje. Z czterech drużyn dwie uzyskały kwalifikację na poniedziałkowy etap powiatowy, który odbędzie się w Miechucinie, a pozostałe zajęły miejsca na podium. Swoje wyścigi wygrały:

  • w kategorii dziewcząt, klasy 5 – 6, drużyna w składzie: Wiktoria Wiczkowska, Martyna Kryszewska, Antonina Koszałka, Lena Bartwicka – Król, Martyna Gliniecka oraz Zuzanna Gruba. Przypomnijmy tylko, że w ubiegłorocznych Mistrzostwa Polski dziewczęta w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły wicemistrzostwo!
  • w kategorii chłopcy, klasy 4 i młodsi, drużyna w składzie: Damian Rycher, Gabriel Czaja, Maksym Hołowczyc, Aleksander Kreft, Błażej Grzebyta, Ignacy Sikorski, Tymoteusz Kozłowski.

Tylko 1 punktem od awansu była najmłodsza reprezentacja dziewcząt z klas 4 i młodszych. Najniższe miejsce na podium zajęli chłopcy z klas 5 – 6.

Indywidualnie nasi zawodnicy wygrali 3 z 4 biegów, w których mieliśmy reprezentacje:

kategoria dziewcząt, klasy 4 i młodsi:

  1. Oksana Klein

kategoria chłopców, klasy 4 i młodsi:

  1. Damian Richert
  2. Aleksander Kreft
  3. Ignacy Sikorski

kategoria dziewcząt, klasy 5 – 6:

  1. Wiktoria Wiczkowska
  2. Antonina Koszałka

kategoria chłopców, klasy 5 – 6:

      2. Bartosz Dunst

Ponownie we wszystkich kategoriach mieliśmy najmłodsze ekipy, co w perspektywie kolejnych lat szkolnych jest świetnym zwiastunem. Warto dodać, że nasi uczniowie należą do naszej Grupy Sportowej "Dwójka na Medal", której patronem jest AMS – Akademia Młodego Sportowca i jak sama nazwa wskazuje – zdobywają medale! Dziękujemy trenerom Dominice i Karolowi Nowakowskim za doskonałe przygotowanie!

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach rywalizacji. Cała szkoła trzyma za Was kciuki!