Uczennice uczące się języka kaszubskiego, które wzięły udział w wyjeździe na Mecz Kaszubski do Ergo Areny trzymają flagę kaszubską oraz szalik z motywem kaszubskim.

W piątkowe popołudnie, 22 marca, uczniowie klas IV – VII, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, udali się do Gdańska do Ergo Areny na mecz siatkówki. Była to nagroda za udział naszej szkoły w kolejnym konkursie plastycznym z cyklu "Aktywne Kaszuby". Temat prac tej edycji dotyczył postaci uznanej przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie za patrona roku 2024 i brzmiał: "Ks. Hilary Jastak jako wzór solidarności międzyludzkiej". Wśród blisko 600 prac nadesłanych ze 130 szkół województwa pomorskiego wyróżniono po raz kolejny pracę Mai Kreft z klasy 7b, przypomnijmy, że w listopadowej edycji tego konkursu Maja została laureatką 1. miejsca. Gratulujemy!

Siatkarze Trefla Gdańsk podejmowali Stal Nysę. Emocji podczas meczu było wiele, nie zabrakło też kaszubskich atrakcji.