Pielęgniarka p. Alicja Labuda mama Sylwii z grupy 02 siedzi w oddziale 02 i opowiada dzieciom o swojej pracy.

W tym tygodniu w zerówkach pojawił się niezwykły gość, a mianowicie przyszła do nas Pani Alicja Labuda mama Sylwii z grupy 02, która wykonuje zawód pielęgniarki w szpitalu. Podczas spotkania nasze najstarsze przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przez zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Największe zainteresowanie wzbudziła torba, z którą przybyła do nas Pani pielęgniarka, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki i bandaże. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i za poświęcony czas!