Dzieci z klasy 1 siedzą w Bibliotece Szkolnej i słuchają Pani Bibliotekarki.

Klasa 1a i 1b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach. Na początku dzieci poznały i utrwaliły zasady obowiązujące w bibliotece i wypożyczalni. Dowiedziały się jak korzystać z książek i jak je wypożyczyć. Mieli możliwość zobaczyć, dotknąć i pooglądać różne rodzaje książek od klasycznych, po sensoryczne czy książki 3D. Uczniowie zmierzyli się z tajemniczymi zagadkami. Pierwszoklasiści wzięli udział w detektywistycznych zagadkach na podstawie serii książek "Operacje" od wydawnictwa Media Rodzina. Ostatecznie udało się rozwiązać zagadki i odczytać zakodowane hasło, które doprowadziło dzieci do skarbu w którym ukryta była dla nich niespodzianka. Bardzo dziękujemy Paniom za poświęcony czas i miło spędzony poranek.