Uczennice uczestniczące w mobilności do szkoły w Czechach (ERASMUS+) pracują z zestawem klocków LEGO podczas zajęć z informatyki.

Dzisiaj uczniowie klas ósmych rozpoczęli realizację projektu Erasmus+ "Zielone kroki po Europie – rozwój kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych oraz ICT i kompetencji językowych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach" w szkole Základní škola w malowniczym miasteczku Zruč nad Sázavou. Dzień zaczęli od zajęć integracyjnych, gdzie uczniowie mieli okazję się poznać. Następnie wzięli udział w lekcji biologii z elementami IT. Pracowali na Ipad’ach. Kolejnym przedmiotem była geografia. Uczniów podzielono na grupy i pracując metodą projektu opisywali kraje Europy. Na zajęciach języka niemieckiego w grupach uczniowie rozmawiali o sobie, o swoich zainteresowaniach, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności, które zostały wysoko ocenione przez czeskiego germanistę. Ostatnimi poniedziałkowymi zajęciami była lekcja informatyki. Uczniowie mieli okazję zarówno programować jak i budować roboty z klocków LEGO. Po skończonych zajęciach i zasłużonym odpoczynku grupa udała się na eksplorowanie miejscowości zakwaterowania, czyli Ledeč nad Sázavou. Odwiedzili okoliczny zamek, wybrali się na spacer urokliwymi uliczkami miasteczka jak i brzegiem rzeki Sazawy. Był to bardzo intensywny, ale niezwykle udany dzień.