Uczniowie uczestniczący w mobilności do szkoły w Czechach (ERASMUS+) siedzą przy stoliku podczas zwiedzania "Domu Wody".

Kolejny dzień projektowy za nami. Zajęcia zaczęły się od lekcji matematyki. Uczniowie wzięli udział w quizie kahoot z potęg, równań algebraicznych oraz pracowali na programie "geogebra". Na lekcji wychowania fizycznego mogli spróbować swoich sił w różnych sportach takich jak: badminton, koszykówka oraz piłka nożna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra KinBall. Po zajęciach szkolnych, uczniowie odwiedzili "Vceli swet" czyli Świat Pszczół w miejscowości Hulice. Mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat pszczół oraz ich ogromnego znaczenia w przyrodzie. Poznali rodzaje miodów oraz sposoby ich pozyskiwania, jakie są gatunki pszczół i w jaki sposób pracują. Uczniowie mieli również okazję zrobić własne świeczki z wosku pszczelego. W "Domu Wody" zaś uczniowie mieli okazję poznać znaczenie wody oraz sposoby jej oszczędzania, zobaczyć różne gatunki ryb, planktonu oraz innych zwierząt morskich. Wizyta zakończyła się degustacją różnych rodzajów wód oraz stwierdzeniem, że woda nie zawsze smakuje tak samo. Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem aktywności fizycznej i ekologii.