W dniu dzisiejszym uczestnicy projektu udali się do stolicy Czech – Pragi. To przepiękne miasto z bogatą historią oraz wspaniałą architekturą. Większość dnia spędzili z przesympatyczną panią przewodnik, która opowiedziała im wiele o mieście, jego historii i ciekawostkach. Pierwszym miejscem, które odwiedzili był klasztor na Strahovie. Następnie skierowali się na punkt widokowy z którego rozpościera się piękna panorama wiosennej Pragi. Kolejnym punktem była Katedra św. Wita wraz z Zamkiem Królewskim na Hradczanach oraz Złota Uliczka. Zwiedzanie miasta zakończyli przejściem Mostem Karola oraz podziwianiem zegara astronomicznego na Starym Rynku. Na zakończenie zwiedzili jeszcze Narodowe Muzeum Techniki, które jest podzielone tematycznie. Znajdują się tam wystawy fotografii, architektury Pragi, zegarów, astronomii, wykorzystanie chemii w technice oraz rozwój różnych środków transportu. Wyprawa ta wzbogaciła ich wiedzę i wprowadziła każdego z nich w dobry nastrój. Uczniowie na pewno zapamiętają ją na długo.