Dzisiaj był ostatni dzień projektu Erasmus+ "Zielone kroki po Europie – rozwój kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych oraz ICT i kompetencji językowych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach". Po dotarciu do szkoły, uczniowie wybrali się z ich czeskimi rówieśnikami z okazji Dnia Ziemi do fabryki energii odnawialnej z biomasy. Nauczyli się bardzo dużo o kulisach wytwarzania ekologicznej energii z drewna. Następnie wzięli udział w Akcji Sprzątania Ziemi. Przy okazji mogli podziwiać piękne widoki Zruč nad Sazavou i porozmawiać ze swoimi przyjaciółmi z Czech. Po spacerze przyszedł czas na pożegnanie zagranicznych przyjaciół, z którymi uczniowie zawarli nowe znajomości. Następnie wybrali się na pyszny obiad, po którym od razu wyruszyli na zwiedzanie pięknego zamku Zruć nad Sazavou. Projekt dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Zadowoleni, pełni miłych wspomnień wracamy do domu.