Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach prezentują się do zdjęcia podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

19 kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach miała zaszczyt gościć uczestników gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów z pięciu szkół, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach w różnych konkurencjach, mających na celu podniesienie świadomości i umiejętności związanych z bezpieczeństwem na drodze. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz test ze znajomości ruchu drogowego – przejazd przez skrzyżowania. Ponadto rozwiązywali praktyczne problemy dotyczące pierwszej pomocy u pielęgniarki szkolnej, przejeżdżali przez tor przeszkód oraz przez wyznaczoną trasę na miasteczku ruchu drogowego. Po podsumowaniu wyników wyniki ukształtowały się w następujący sposób:

Kategoria: grupa I

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  3. miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kartuzach
  4. miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej

Kategoria: grupa I

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
  2. miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach
  5. miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kartuzach

Gminę Kartuzy w eliminacjach powiatowych będą reprezentować uczniowie z "Dwójki" w obu kategoriach. Najlepszymi uczestnikami turnieju zostali: Przemysław Warmowski (grupa I), Natan Kamiński (grupa II), którzy wykazali się nie tylko świetną znajomością przepisów ruchu drogowego, ale również umiejętnością radzenia sobie w różnych sytuacjach na drodze.

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Kartuz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zaangażowania i udziału w turnieju! Bądźmy wszyscy bezpieczni na drodze!