Uczniowie z klas 3 występują podczas części artystycznej Pasowania na Czytelnika.

11 kwietnia odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Uczniowie do "bajkowej krainy" zostali wprowadzeni przez starszych kolegów i koleżanki, które wcieliły się w bohaterów książek dla dzieci: Kot w butach – Ignacy Sikorski, 2 Krasnoludków – Adrian Scheibe i Aleksander Gołata, Samochwała – Zuzanna Reiter oraz Królowa Książka – Łucja Tusk. Pierwszaki słowa ślubowania "Wskazówek i rad książek będziemy z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą", powtarzały po Królowej Książce, która zdecydowała o przyjęciu ich do grona czytelników, po uprzednim "przeegzaminowaniu" ze znajomości alfabetu i zasad postępowania z książką. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, który zachęcił dzieci do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i życzył im miłych chwil spędzonych z książką. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, zakładkę oraz "Wyprawkę Czytelniczą" od Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka – wielki człowiek". W tym roku była to przepięknie ilustrowana książka Justyny Bednarek pt. "Wnuczka antykwariusza".

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.