Ratownik medyczny prezentuje dzieciom z oddziałów przedszkolnych resuscytację krążeniowo – oddechową.

24 kwietnia 2024 roku naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny, p. Damian Kantor. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do poznania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia naszego zdrowia i życia. Pan Damian rozmawiał z dziećmi o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się w domu i przedszkolu. Powiedział, jak unikać urazów, czy jak przyjąć bezpieczną pozycję podczas ataku psa. Pan ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak  należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz przypomniały sobie numery telefonów alarmowych. Wraz z wychowawczyniami, spróbowały swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach.

Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie lub zdrowie. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy Małego Ratownika.

Bardzo dziękujemy Panu Damianowi za przybycie, poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pani Iwetty Mazur, mamy Łucji z grupy 4 – latków, która wspomogła nas w organizacji spotkania.