Uczniowie z klasy 3b stoją przy ogrodzeniu wybiegu w gdańskim ZOO.

Uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawcą wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku. Tam na początku wycieczki odbył się bardzo ciekawy spacer z edukatorem, który wprowadził trzecioklasistów w temat "Co łączy nas z szympansem?". Następnie spacerując ścieżkami gdańskiego ZOO udało się zobaczyć słonie, wilki, żyrafy, zebry, tygrysy, lwy oraz wiele, wiele innych zwierząt. Najwięcej emocji wzbudził biały pingwin Kokosanka, który wyróżniał się w czarno – białym stadzie pingwinów. Kokosanka jest albinoską, która jest jedyna w swoim rodzaju i oficjalnie została ogłoszona Pingwinem Roku na świecie. Pobyt w ZOO był świetną lekcją zoologii, która w znacznym stopniu wzbogaciła wiedzę uczniów na temat zwierząt dziko żyjących w różnych rejonach świata. Wyjazd był możliwy dzięki pomocy p. Piotra Kryszewskiego, który zorganizował uczniom bezpłatne wejście.