Uczniowie uczestniczący w etapie gminnym Konkursu Recytatorskiego "Rodnô Mòwa".

Dnia 23 kwietnia uczniowie szkoły reprezentowali naszą placówkę w gminnych eliminacjach 53. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Recytatorzy musieli pamięciowo opanować w języku kaszubskim wiersz oraz prozę. W kategorii klas I – III wystąpiła Hania Rekowska z klasy 3b, w kategorii klas IV – VI Łucja Tutkowska z 4b, natomiast w kategorii klas VII – VIII Maja Kreft i Zuzanna Sieniek z klasy 7b. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się językiem kaszubskim oraz jak najpiękniej zaprezentować się na scenie. Były to niezwykłe zmagania, tym bardziej, że w każdej kategorii rywalizowało wielu uczestników. Wśród licznej konkurencji udało się naszym przedstawicielom stanąć na podium. Hania zdobyła w swojej kategorii wyróżnienie, Łucja zdobyła I miejsce, natomiast Maja uzyskała III miejsce. Łucja Tutkowska będzie reprezentowała gminę Kartuzy podczas eliminacji powiatowych. Gratulujemy!